„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Елмас и Наполи се вистинска „сила“ во Серија А

Елјиф Елмас и неговиот Наполи се вистински хит на стартот на новата сезона во Серија А. Тимот предводен од Лучијано Спалети има максимален учинок по првите шест кола со што се наоѓа на првата позиција на првенствената табела.

Тимот од Неапол ги доби првите шест натпревари претходно во сезоната 2017/2018 година кога на крајот несреќно останаа без титулата.

 

Се вчитува...