„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – „Господин гол“, Александар Митровиќ

Александар Митровиќ му донесе нова победа на Фулам во Чемпионшип, откако ги постигна сите три гола во триумфот над Вест Бромвич Албион од 3-0.

Откако е во Фулам од 2018 година Митровиќ во сите англиски натпреварувања има постигнато 56 гола на 76 натпревари, што е најмногу во професионалниот англиски фудбал.

 

Се вчитува...