„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Само Погба е подобар „асистент“ од Барела

Италијанскиот репрезентативец Николо Барела повторно имаше одлична партија за својот Интер во победата над Фиорентина од 1-3.

Барела беше асистент на првиот гол на „нероаѕурите“ кој беше дело на Дармиан, со кој стигна до бројката од четири во новата сезона.

Единствен подобар од него во топ 5 лигите е Пол Погба кој досега собра седум асистенции.

 

Се вчитува...