„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Секоја серија има свој крај, па така и таа на Италија

Репрезентацијата на Италија загуби со 1-2 од Шпанија во полуфиналето на Лигата на нации.

Со овој пораз „аѕурите“ ја прекинаа серијата од 37 натпревари по ред на кои не беа поразени, со што го држеа рекордот кога се во прашање интернационалните натпревари во историјата.

 

 

Се вчитува...