„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Србинот Влаховиќ е вистински „предатор“ во Серија А

Во очекување на интернационалните мечеви, правиме краток пресек на досегашните постигнувања на фудбалерите во топ 5 лигите во Европа.

Српскиот напаѓач и член на Фиорентина, Душан Влаховиќ е вистински „предатор“ во италијанскиот фудбал. Тој во 2021 година досега постигна 21 гол со што е убедливо најдобар фудбалер во Серија А.

Зад него се наоѓа Кристијано Роналдо со 17 кој на стартот на сезоната премина во Манчестер јунајтед, а ист број на голови има и првата ѕвезда на Лацио, Чиро Имобиле.

 

Се вчитува...