„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Торино е „светско чудо“!

Италијанскиот калчолигаш Торино одигра реми на гостувањето кај Венеција (1-1) во последниот натпревар од 6. коло во Серија А.

Ова беше вкупно 13 реми за Торино во 2021 година со што има дури три повеќе од најблискиот пратител во топ 5 лигите во Европа. Сепак, до крајот на 2021 година има да се одиграат уште голем број натпревари што значи дека и те како може да го поправат ова остварување.

 

Се вчитува...