Запата донесе триумф за Аталанта (ВИДЕО)

Аталанта дојде до значајна победа во 4. коло од Серија А триумфирајќи со 0-1 на гостувањето против Салернитана.

Творец на победата на Аталанта беше Запата со погодокот во 75. минута од средбата.

 

По овој триумф Аталанта со со 7 бода се проби на седмата позиција на табелата.

Се вчитува...