Запомнете го ова име: Исак како Марадона – малку фалеше за сензационален гол (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Шведска и Словачка заврши со победа на Швеѓаните откако Форсберг стрелаше од белата топка, а потегот на натпреварот убедливо му припадна на неговиот млад соиграч, Александар Исак.

Фудбалерот роден во 1999 година во стилот на Диего Марадона ги „измеша“ Славаците со супер-слалом од половина терен, а за тоа да не биде еден од најубавите голови на Европското првенство се погрижи Дубравка кој беше сигурен на голот.

Се вчитува...