Ждрепка за Куп: Пелистер против Беласица, Вардар со Локомотива

Денеска во просториите на ФФМ беа извлечени двојките за првата рунда натпревари од Купот на Македонија.

Ждрепката сакаше во 1/16-финалето од Куопот, бранителот на трофејот Пелистер да се соочи со Беласица, Вардар ќе игра со Локомотива, додека Шкендија ќе гостува на Гостивар.

КУП НА МАКЕДОНИЈА (1/16-ФИНАЛЕ)Локомотива – ВардарССК Нова – Академија ПандевБорец – ВлазеримиКожув – НовациВардар Неготино – ЕуромилкБеласица – ПелистерОсогово – Брегалница ШтипМогила Би-милк – СилексСтруга Трим Љум – Македонија ЃПОхрид – Скопје ЛихнидосЗајази – ШкупиГостивар – ШкендијаТетекс – ТурновоТиквеш – Реноваслободен: Работнички

Се вчитува...