Жена нокаутираше маж потежок 176 килограми (ВИДЕО)

Руската ММА организација „Наше дело“ создаде неверојатна приказна обединувајќи маж и жена. ММА борецот Дарина Маџјук се бореше со блогерот Григориј Чистаков. Дарина тежи 63 килограми, а Грегори тежи дури 239 килограми. Дарина е сеуште професионалец во овој спорт и лесно го реши мечот со човек кој е 176 килограми потежок од неа.

 

Се вчитува...