Жестока битка, тензии, нервоза… на крај Шкупи со бодови за есенска круна (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Низ крајно тензичен натпревар со два црвени картони многу борба и нервоза на терен, на крај Шкупи дојде до триумф од 1-3 на гостувањето против Скопје во Автокоманда за чекор напред кон есенската круна.

Шкупи е пред промоција како нов есенски шампион во Првата лига, откако искористувајќи го ремито на Академија Пандев на две кола пред крајот на есента се издвои со шест бода пред „пандевци“.

На крајот славје на чаирчани во Автокоманда иако низ повеќе од тежок меч со тешко освоени бодови…

 

 

Се вчитува...