Жиру влезе во игра и по четири минути го даде својот деби-гол за Милан (видео)

Оливие Жиру мина само четири минути на теренот пред да го постигне својот дебитантски погодок за Милан. Францускиот ас влезе во игра во 61. минута од дуелот со Ница, а веќе во 65. минута го потврди својот голгетерски инстинкт, откако се најде на вистинското место по еден слободен удар и со прецизен удар со глава го матираше противничкиот голман.

Жиру летово пристигна на „Сан Сиро“ од редовите на Челси и нема сомнеж дека Французинот ќе биде огромно засилување на „росонерите“, кои по подолго време ќе бидат дел и од групната фаза во Лигата на Шампионите.

Се вчитува...