Змија се прошета среде фудбалски натпревар во Русија, судијата повика помош од редарите (ВИДЕО)

Во руската Премиерлига на натпреварот меѓу Ахмат Грозни и Сочи се случи краток прекин, откако претходно беше видена змија на середе терен.

Во второто коло од овој руски шампионат, во седмата минута судијата побара помош од редарите за да ја отстрани змијата од теренот.

Фудбалерите и гледачите не беа свесни во прв момент за што станува збор, но потоа забележаа дека редарите изнесоа змија од теренот, па по некое време судијата даде зелено светло дека безбедноста е обезбедена и натпреварот може да продолжи.

 

 

 

Се вчитува...