Зошто Марадона секогаш носеше два часовника?

Диего Армандо Марадона имаше одредени ритуали како на теренот, така и надвор од него. Тој секогаш на рацете носешедва часовника, а позната е и причината за тоа. На едната рака носеше часовник кој го покажува локалното време, а на другата времето во Аргентина како би се чувствувал поблизок со своите најмили.

Марадона тој обичај почна да го применува кога заигра за Наполи и потоа тоа го правеше до крајот на животот. Легендарниот Аргентинец беше голем љубител на луксузни часовници.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hublot (@hublot)

Се вчитува...