Бил Беличек има девојка педесет години помлада од него

Најдобриот тренер во историјата на НФЛ, легендарниот Бил Беличик (72) го освои срцето на 24-годишната убавица Џордан Хадсон. Според информациите кои ги објави американскиот портал „TMZ“, искусниот стручњак, кој патем има хрватско потекло, наводно излегува со Џордан Хадсон, кој е дури 48 години помлада од него! Двајцата беа фотографирани заедно и на јахта во Хрватска, а тоа дополнително ги подгреа шпекулациите.

По 10 години врска тој раскина со својата долгогодишна девојка Линда Холидеј. Наводно, се започнало додека тој се уште бил во врска со Линда.

„Двајцата се запознале во 2021 година на лет, разменувале контакти и повремено се слушале. Разговарале за нејзините училишни проекти, рутините за навивачки“, се наведува во текстот, додавајќи дека во 2022 година станале многу повеќе од пријатели кога Бил и Линда раскинаа.

Се вчитува...