Чешка ја шокира Португалија со „бомба“ (ВИДЕО)

Залудно напаѓаше Португалија, залудно имаше повеќе од играта кога во Лајпциг води Чешка! Чесите преку Провод во 62. минута ги шокираа Роналдо и другарите.

По една повратна топка кон Провод, „бомба“ која заврши во мрежата. Можеби голот не беше на рамниште на Гулер, но беше со силен и прецизен удар и сега во финишот Португалија мора да нападне.

Португалците сега имаат исклучително тешка задача да дојдат најпрво до израмнување, а потоа да се обидат и до трите бода. Засега не ја оправдуваат фаворитската улога, но беа жестоко казнети за промашувањата.

Се вчитува...