Де Брујне во конфликт со новинар: ГЛУПЕРДО ЕДНА!

Белгиските фудбалери беа поразени од Франција со 1-0 во осминафиналето на Европското првенство. Единствениот гол на мечот беше aвтогол на Јан Вертонген.

По натпреварот капитенот на Белгијците Кевин де Брујне влезе во голем конфликт со италијански новинар.

Де Брујне му рече на новинарот: „Глупердо една“, на што италијанскиот новинар Танкреди му врати „Златните генерации што ги спомна на Франција, Англија, Германија и Шпанија СИТЕ СТИГНАА ВО ФИНАЛЕ! Обично фудбалерите сакаат само прашања кои им кажуваат колку се добри. Разгалено детиште“.

Се вчитува...