ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Шкотска – Унгарија     1 и 3+

Натпревар кој би можел да донесе осминафинале за една од двете селекции, како дел од групата најдобри третопласирани. Токму затоа е значаен, пред се за Шкотите кои се победа сигурно би се надевале на осминафинале. Шкотска покажа повеќе од допадлив фудбал на натпреварот против Швајцарија, па сега е сигурно дека со сите сили ќе атакуваат на трите бода и против неубедливата Унгарија.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Германија – Швајцарија    Х прво пол.

САД – Боливија                     1 и 3+

Уругвај – Панама                     1

Синер – Хуркач                        1

Се вчитува...