ГОЛЕМО СЛАВЈЕ: „Излези момче…“ ечеше во соблекувалната на младите ракометари (ВИДЕО)

Младите македонски ракометари не ја криеја радоста по пласманот на Светското првенство 2017 во Алжир.

Огромно славје имаше во соблекувалната на нашите надежи кои ја споделија радоста и со селекторот на сениорската репрезентација Лино Червар… Сето тоа забележано од камерата на ЕКИПА…

Се вчитува...