Голманот на Челси е лудо вљубен во „Мис Србија 2021“ (фото)

Ѓорѓе Петровиќ ги минува најдобрите денови во кариерата откако српскиот голман само неколку месеци по трансферот во Челси успеа да се избори за првотимски статус во лондонскиот клуб.

Покрај на професионален, на Петровиќ одлично му оди и на љубовен план, ако се знае дека тој две години е во брак со Џина Петровиќ, прекрасната Србинка која во 2021 година беше избрана за „Мис на Србија“ и учествуваше на изборот за „Мис на светот“ што се одржа на Филипините.

Ѓорѓе и Џина пред два месеци објавија дека го очекуваат и првото дете, а убавицата во меѓувреме е присутна на сите натпревари на одличниот голман.

Се вчитува...