Гостивар го претстави Малик Хамзиќ

Македонскиот фудбалски прволигаш вечерва го официјализираше трансферот на младиот Малик Хамзиќ.

19-годишниот фудбалер во Гостивар доаѓа од редовите на Работнички каде ги помина сите младински категории. Гостивар во новата сезона за цел ќе има пласман на едно од местата кои следната сезона ќе водат во Европа.

Се вчитува...