Хари Кејн испиша историја на големите натпреварувања

Репрезентацијата на Англија ќе игра против Шпанија во финалето на ЕП во Германија, откако во второто полуфинале ја победи Холандија со 2-0.

Првиот гол за „Гордиот Албион“ во вечерашното полуфинале беше дело на Хари Кејн. Со тој гол Кејн стана најдобрито стрелец во нокаут фазата на големите натпреварувања (Светско и Европско првенство).

Со девет гола Кејн зад себе ги остави Герд Милер, Мирослав Клосе, Антоан Гризман и Килијан Мбапе кои имаат по осум.

Се вчитува...