Хрватите добија дополнителен мотив: Најпознатата навивачка е на „Олимпискиот стадион“ во Берлин (ФОТО)

Хрватска и Шпанија го стартуваа натпреварот од 1. коло во групата Б на Европското првенство во Германија, меч кој се игра на „Олимпискиот стадион“ во Берлин.

На трибините на стадионот во главниот град на Германија е и најпознатата хрватска навивачка Ивана Кнол, која ќе им даде дополнителен мотив на своите сонародници за успех на денешниот меч.

Се вчитува...