Хрватите полудеа по фијаското, летаа и телевизори (ВИДЕО)

Хрватите со огромен оптимизам го очекуваа овој европски шампионат, па очекувано тешко им падна фијаското на вчерашниот дуел со Шпанија и убедливиот пораз од „црвената фурија“.

Неверојатна снимка пристигнува од Шибеник, каде еден бесен навивач го зема телевизорот на кој го гледаше дуелот, по што разочарано го фрла во буниште од другата страна на улицата.

 

Видеото од втората случка, во која бесниот навивач го фрла телевизорот од својот дом, можете да го погледнете на ОВОЈ ЛИНК.

Се вчитува...