Како Вики, музата на мундијалот, го честиташе Божик (ФОТО)

Најголем спортски настан во 2018 година ќе биде Светското првенство во Русија, а една од музите на претстојниот мундијал, познатата манекенка, Русинката Вики Одинтсова, на својствен начин го честиташе Божик.

Оваа руска убавица го слави Божик по јулијанскиот календар, а своите фанови на Инстаграм ги почести со фантастична фотографија. Инаку, Викторија Одинтсова е девојка на Фернандо Алонсо, познатиот возач во Формула 1. Тој е навистина среќно момче…

 

Се вчитува...