Кој го грее креветот на Божинов, додека тој ја „грее“ клупата на Ријека!? (ФОТО)

Бугарскиот фудбалер Валериј Божинов не може да се пофали со голем број настапи во дресот на Ријека сезонава… Но, секако може да се пофали со својата прекрасна девојка Билјана Дол.

Двојката е во врска уште од времето кога 32-годишниот напаѓач играше за белградски Партизан… Љубовта е уште со силината како од првиот момент кога се сретнаа, иако Билјана е дури 10 години постара од Валериј.

Но, годините секако не се важни кога љубовта е во прашање!

Се вчитува...