Крај за домаќинот САД на Копа Америка (ВИДЕО)

Домаќинот на годинашното издание на Копа Америка, Соединетите американски држави го завршија својот настап откако во последното коло од Ц групата беа поразени од Уругвај со минимални 1-0.

Клучниот момент на натпреварот се случи во 66. минута кога Оливеира го постигна погодокот вреден три бода. Друштво на Уругвај во четвртфиналето ќе и прави Панама која по победата над САД го потврди својот пласман меѓу осумте најдобри со триумфот над Боливија од 3-1.

USA 0 – [1] Uruguay – Mathias Olivera 66′
byu/etclassico insoccer

Се вчитува...