Љубовна прегратка меѓу Жозе и Кварадона (ВИДЕО)

Фудбалерите на Рома стигнаа до значајна победа во борбата за топ 4 откако славеа против актуелниот италијански шампион Наполи на домашен терен со 2-0 во дерби мечот на 17. коло во Серија А.

Стрелци за „римската вочица“ беа Пелегрини и Лукаку, но шоуто го украдоа Жозе Мурињоа и Квича Квараскелија.

Се вчитува...