Масовна тепачка на трибините на УФЦ спектакл (ВИДЕО)

Претходната вечер во Мексико Сити се одржа настан на УФЦ, кој беше одбележан со масовна тепачка на трибините. Не е познато што точно ја предизвикало општата тепачка на трибините. Но, беше очигледно дека на повидок нема обезбедување или полиција додека продолжија општите збунувања.

Речиси е невозможно да се каже кој кого удира, а најлошото му се случи на човек во бела маичка кој буквално го извлече подебелиот крај.

Остатокот од публиката реагираше речиси ентузијастички на нокаутот, како што ретко се гледа и во октагонот.

Се вчитува...