Меси се пофали со своите стомачни мускули, па веднаш беше „спуштен на земја“ од Роналдо (ФОТО)

Лионел Меси, и покрај паузата во САД за време на божиќните празници, очигледно активно ја одржува формата пред продолжението на сезоната.

Па, убаво се пофали со своите стомачни мускули по вежби во теретана заедно со својата сопруга Антонела.

Но, на објавата на социјалните мрежи на Меси, накратко потоа веднаш одговори и Кристијано Роналдо со објава на негова фотографија од работа на физичката подготовка. И реално погледнато брзо успеа да го „спушти на земја“ Меси, барем погледнато низ призмата на стомачните мускули…

Се вчитува...