На Реал му тргна: Роналдо му го стави…прстот на Марсело (ФОТО)

Реал Мадрид оствари важен триумф на гости против Валенсија (1-4), а „потегот на денот“ го направи Кристијано Роналдо при прославата на голот што го постигна Марсело. Додека Бразилецот беше во прегратка од соиграчите, Роналдо му се доближи зад грб и му стави прст…во задникот!

Им тргна на „кралевите“, се гледа и како ги прославуваат головите…

Се вчитува...