Никој како Холанѓаните: Го „запалија“ Минхен… (ВИДЕО)

Холандија денеска од 18 часот против Романија ја игра својата осминафинална пресметка на Европското првенство 2024.

Холанѓаните, како никој друг, во Германија се едни од најзагреаните навивачи на ЕВРО 2024.

Така е и денеска во Минхен непосредно пред пресметката со Романците. „Портокаловите“ навивачи го „запалија“ Минхен на секој чекор, вистинско привлекувајќи го вниманието и на сите неутрални фудбалски фанови…

Се вчитува...