Ново шоу на Ибрахимовиќ на „Сан Ремо“: Излезе на сцена со песна од Лепа Брена (ВИДЕО)

Прославениот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ, се појави и синоќа на престижниот фестивал „Сан Ремо“ во Италија, каде се биде претставникот на оваа земја на Евровизија.

Познатиот фудбалер предизвика внимание кога излезе на сцената со позната песна од Лепа Брена.

Така направи промена во однос на претходниот пат, кога излезе со песна на Нада Топчагиќ, познатата „Јутро је“.

„Што правам тука? Се прашувам ти што правиш? Јас сега ќе седнам, ако видам дека си уморен, ќе барам да те заменат“, му се обрати Ибрахимовиќ на водителот.

Се вчитува...