Одржана комеморацијата за Дејан Милојевиќ

Утрово во градското собрание на Белград се одржа комеморација за неодамна починатиот Дејан Милојевиќ. Комеморацијата започна со едноминутно молчење и прикажување на краток филм за животот и кошаркарската кариера на Дејан Милојевиќ. На настанот одржан во чест на Дејан Милојевиќ присуствуваа неговите бројни колеги, семејството и пријателите.

Потоа пред присутните се обратија претседателот на Кошаркарскиот сојуз на Србија Предраг Даниловиќ, државниот секретар за спорт Марко Кешељ, соработникот и пријател на Милојевиќ – менаџерот Миодраг Ражнатовиќ, како и неговиот поранешен соиграч Милан Радовановиќ.

Дејан Милојевиќ почина од срцев удар на 17. јануари во Солт Лејк Сити на 47-годишна возраст.

Се вчитува...