ПИКАНТЕРИИ ОД ЕВРО 2024: Кога ќе оставиш сопругата да ти купи билети!

Англија и Данска ремизираа (1-1) во 2. коло на ЕВРО 2024 во битката за место во осминафиналето на шампионатот.

Од тој меч, и најинтересната фотографија според медиумите од Островот на двајца сопружници од Англија кои одлучиле да бидат дел од навивачкиот табор на ЕВРО 2024. Но, се нашле на погрешната трибина.

„Така е тоа кога ќе оставите сопругата да ви купи билети“ – се коментари на социјалните мрежи…

Се вчитува...