Полска одбојкарка гола го зграпчи пехарот

Полската одбојкарка Јоана Волош на оргинален начин ја прослави шампионската титула со италијанскиот клуб Конељано. По триумфот со 3-1 против тимот на Новара, Конељано ја освои титулата во Серија А. Прославата од теренот продолжи во соблекувалната, а победничкиот пехар добио почесно место во прегратката на разголената Јоана Волш.

Фотографијата од прославата со шампионскиот пехар, Волш ја сподели со своите фанови на социјалните мрежи.

На сличен начин со шампионскиот пехар во 2013 се „покри“ и рускиот одбојкар Алексеј Спиридонов.

Се вчитува...