Португалија се врати брзо со автогол (ВИДЕО)

Португалија долго време се мачеше да го најде патот до мрежата на Чешка, а успеа за само седум минути да дојде до израмнување. Хранач, чешкиот одбранбен играч си постигна автогол во 69. минута, и така го врати фаворитот во игра за победа.

Португалците не успеаја да постигнат гол по неколку чисти ситуации, а потоа една нафрлена топка кон Мендеш кој ја зафати со глава, а потоа голманот ја одби, а таа заврши во телото на Хранач, и влезе во мрежата.

Претходно во 62. минута Провод успеа со убав гол да го отвори резултатот.

Се вчитува...