Проблем за најдобриот светски фудбалер: Меси обвинет дека ја изневерува сопругата со позната новинарка

Лионел Меси, репрезентативецот на Аргентина и светски првак, се најде во голем проблем откако во јавноста испливале информации за наводно изневерување.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, бракот на славниот фудбалер и сопругат Антонела е во криза, откако таа дознала за изневерувањето. Меси, наводно ја изневерил сопругата со новинарката Софија Мартинез, која ја следи репрезентацијата на Аргентина.

Овој случај наводно траел веќе некое време, а кулминацијата се случила за време на престојот на Аргнтин во Бразил, каде што се одигра квалификацискиот натпревар, а Мартинез сподели фотографија со Меси.

Се вчитува...