Роналдо ја расплака неговата мајка: Подарок каков секој може да сонува за 69-от роденден (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо допатува пред неколку денови во Португалија одлучувајќи во родната Мадеира да ја дочека новата 2024 година.

Но, очигледно не беше тука за прославата за новата година, но во центарот беше забавата која ја организираше за неговата мајка која вчера го прослави 69-от роденден.

Роналдо повика голем број гости во својот дом за да ја збогатат забаватаза неговата мајка Долорес, а таа беше во шок кога пристигна и сфати дека сето тоа е за неа. Не можеше Долорес да ги сокрие и солзите.

Но, вистинското изненадување следеше потоа кога Роналдо и подари Порше… Клучевите и ги подари внукот Роналдо јуниор на воодушевување на сите…

Се вчитува...