Се омажи Дилета Леота…. Кариус кажа ДА… (ФОТО)

Најатрактивната италијанска спортска новинарка, Дилета Леота и поранешниот голман на Ливерпул, Лорис Кариус се венчаа вчера на малиот италијански остров Вулкано.

Пред повеќе од 160 гости меѓу кои голем број славни личности како Кјара Ферањи, Елизабета Каналис, Аурора Рамацоти…, но и голем број поранешни соиграчи на Кариус, Дилета и Лорис го кажаа судбоносното ДА.

Била организирана луксузна забава која двојката од поодамна ја замислувала на островот, сега со своите најблиски роднини и пријатели.

 

Се вчитува...