Серхио Рамос запеа и ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Легендарниот шпански фудбалер Серхио Рамос покажа дека покрај неговата професија, може да се снајде и како пеач.

И во минатото Рамос многупати знаел да запее, а сега е дел од една од најпопуларните шпанси групи „Лос Јакис“ со кои го изведе хитот „No me contradigas“.

Песната на „јутјуб“ е објавена пред два дена, а веќе има скоро еден милион прегледи и е апсолутен хит во Шпанија.

Се вчитува...