Спинацола е нов фудбалер на Наполи

Леонардо Спинацола кариерата ја продолжува во Наполи, откако не се договори за продолжување на соработката со Рома.

Па, сега како слободен фудбалер Спинацола се договори за трансфер во Наполи, кој во новата сезона ќе е предводен од Антонио Конте.

Потпишан е двегодишен договорот кој се очекува деновиве и официјално да биде обелоденет од наполитанците.

Се вчитува...