Стефан Јовиќ пред потпис со Валенсија

Стефан Јовиќ со одличниот настап на Светксото првенство во Јапонија, Филипини и Индонезија каде „орлите“ го освоија сребредниот медал го примами интересот на евролигашките екипи и одново се најде пред вратата на највисокото кошаркарско ниво на „стариот континент“.

Србинот кој претходната сезона ја помина во Сарагоса е на чекор до потпис со Валенсија откако еворлигашот веќе исплатил 250 илјади евра за откуп на неговиот договор, пренесуваат шпанските медиуми.

Триесетидвегодишниот плејмејкер последниот настап во Евролигата го имаше во дресот на Баерн Минхен.

Се вчитува...