Цепелинот на Манасков и Георгиевски (ВИДЕО)

Машката ракометна репрезентација на Македонија ја совлада селекцијата на Босна и Херцеговина со 28-24 во првиот пријателски меч што вчера се одигра во СРЦ „Кале“. Последниот гол на натпреварот беше прекрасен и дело на соработката на двете крила, Дејан Манасков и Гоце Георгиевски. Цепелините и понатаму се наш голем адут во играта…

Sjajan gol Makedonije by situacijeliga

Се вчитува...