ВИДЕО: Роналдо и тоа како знае за „лудории“ кога се забавува со своите деца

Кристијано Роналдо секој слободен момент го користи за моменти со семејството.

Секогаш кога нема обврски со Ал Наср или, како во моментов, со репрезентацијата на Португалија, 38-годишниот Роналдо и тоа како знае да мине забавни моменти со семејството.

Неговата долгогодишна партнерка, Георгина сподели на Инстаграм снимки од семејниот излет по повод роденденот на една од неговите ќерки. Па, Роналдо ја користи и можноста за трка со своите деца на детски трицикл…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Се вчитува...