Вистина или само добар фотошоп? Нејмар не личи на себе (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери во последната декада Нејмар уште еднаш докажа дека фудбалот веќе одамна не му е во прв план. Минатото лето шокатно замина во Саудиска Арабија каде веднаш здоби тешка повреда поради која ќе биде надвор од терените до крајот на годината.

На социјалните мрежи се појави фотографија на која Нејмар има качено голем број на килограми и веќе не личи на професионален спортист. Се уште не е потврдена веродостојноста на фотографијата, па не може да се потврди дека стварно ситуацијата на Бразилецот е алармантна.

Се вчитува...