Водителката без гаќи ги засени Федерер и Тоти (ФОТО)

Британската спортска водителка, Кејт Абдо (36) на доделувањето на престижните награди „Лауреус“ во Монте Карло ги засени и Роџер Федерер и Франџеско Тоти и Серена Вилијамс. Тие ги собраа наградите, а Абдо со својата провокативна појава ги собра погледите.

Британската водителка на сцената се појави во здолниште кое повеќе откриваше отколку што покриваше и успеа да го привлече вниманието.

Поранешната новинарка на Скај Спорт која сега rаботи за Фокс Спорт, често ги води програмите и доделувањето на наградите на ФИФА, а овој пат на сцената во Монте Карло се појави во најпровокативно издание досега.

Се вчитува...