Збогум сиромаштијо…! Прилепчанец ќари 600.000 евра на обложувалница, го слави Де Хеа!

Давид де Хеа бранеше буквално се на синоќешниот меч меѓу Севилја и Манчестер јунајтед, а прилепчанецот Ване ќе го памети цел живот и ќе го слави, затоа што имаше Х2 на Манчестер јунајтед за да фати тикет вреден неверојатни 600.000 евра во обложувалницата „Моцарт“.

Со 900 денари уплата, разложени на вкупно седум тикети, тој успеа да погоди 22 натпревари и да стигне до неверојатна добивка, досега незабележана во спортското обложување во Македонија.

Се вчитува...