„7“ и „23“ создадоа историја – Се сретнаа Роналдо и Џордан (ФОТО)

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо е на летен одмор, замина од Грција, скокна до Азурниот брег, а таму го сретна и легендарниот Мајкл Џордан. Сакаа да ја овековечат средбата со фотографија, а на Инстаграм напишаа „Создадовме историја“.

 

View this post on Instagram

 

We made history ⚽🏀🥇

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Се вчитува...