Беше суперталентиран фудбалер, се повреди и денеска е најплатен актер во порно филмови

Еднаш големата фудбалска надеж на Англија, Дени Маутаин кој по настапите на јуниорските селекции на Саутемптон го привлече вниманието на англиските великани помеѓу кои и Челси и Вест Хем денеска повторно е ѕвезда, но во филмовите за возрасни.

Маунтаин со 16 години доживеа тешка повреда поради која мораше да ја прекине спортската кариера, но се снајде во оваа другата каде снимил повеќе од 600 филмови за кои заработил повеќе од милион евра, пренесува шпанската „Марка“.

 „Како дете отсекогаш сонував дека ќе постанам славен фудбалер. За жал никогаш нема за постигнам гол за репрезентацијата на Англија, но тоа не се спречи да успеам во животот“, изјави порно ѕвездата во интервјуто за шпанскиот медиум.

Се вчитува...